2023’te Kullanılacak En İyi 17 Sosyal Medya Aracı


18
/ 100


2023’te Kullanılacak En İyi 17 Sosyal Medya Aracı

Sosyal içerik oluşturmanıza, tüm kanallarınızdaki gönderileri planlamanıza veya sosyal ölçümlerinizi analiz etmenize yardımcı olacak bir araç mı arıyorsunuz?

Bu yazımızda 2023’te kullanabileceğiniz en iyi sosyal medya araçlarını bir araya getirdik.

Ama önce kısa bir arka plan bilgisi verelim.

Sosyal Medya Araçları Nelerdir?

Sosyal medya araçları, işletmelerin sosyal medya pazarlamasını ve yönetimini basitleştirmesine yardımcı olan yazılım çözümleridir. Bu tür araçlar size yardımcı olabilir:

İçeriği birden fazla sosyal medya platformunda planlayın ve yayınlayın
Birleşik bir sosyal gelen kutusu kullanarak farklı sosyal medya kanalları aracılığıyla alınan mesaj ve yorumları yanıtlayın
Markanızdan veya rakiplerinizden bahsedilenler için sosyal medyayı izleyin
Sosyal medya pazarlama çalışmalarınızın sonuçlarını analiz edin ve indirip paydaşlarla paylaşabileceğiniz raporlar oluşturun

Bunu akılda tutarak, dikkate almanız gereken sosyal medya araçlarını tartışalım.

1. Semruş Sosyal

Semrush Social, şirketlerin sosyal medya yönetimlerini kolaylaştırmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış dört araçtan oluşan bir pakettir. Sosyal Poster, Sosyal Takipçi, Sosyal Analiz ve Sosyal Gelen Kutusu araçlarını içerir.

Sosyal Poster, Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Pinterest ve Google İşletme Profili’nde gönderi taslağı hazırlamanıza, planlamanıza ve yayınlamanıza yardımcı olur.

Aynı anda birden fazla kanal için içerik oluşturabilir veya tek seferde birine odaklanabilirsiniz (aşağıda gösterilmektedir). Gezinmesi kolay bir takvimde tüm sosyal içeriğinizi planlayın.

Yerleşik bir görüntü düzenleyici, bağlantı kısaltıcı ve UTM oluşturucu dahil olmak üzere zamandan tasarruf edebilecek bir dizi kullanışlı özellik içerir. Ayrıca favori haber akışlarınızı ekleyebilir ve bu içeriği tek tıklamayla paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya sayfalarınızın ve yayınlarınızın nasıl performans gösterdiğini daha iyi anlamak istiyorsanız Sosyal Analiz aracını kullanabilirsiniz. Etkileşimi, takipçi büyümesini, tepkileri ve daha fazlasını izlemek ve takip etmek.

Rakiplerinizin sosyal medya etkinliğini görmek için Sosyal Takipçi aracını kullanın. Sonuç üretmek için neler yaptıklarını öğrenin, böylece stratejinizi buna göre uyarlayabilirsiniz.

Son olarak, Facebook, Instagram ve LinkedIn üzerinden alınan yorumları ve mesajları incelemek ve yanıtlamak için Sosyal Gelen Kutusu’nu kullanabilirsiniz.

Neyi Seviyoruz

Semrush Social, sosyal medyadaki varlığınızı tek bir yerden yönetmek ve büyütmek için ihtiyacınız olan her şeyi içeren bütünsel bir çözümdür. Ve kurulumu basittir.

Fiyat

Bu yazılımın maliyeti aylık 19,79 dolardır.

Markanızın sosyal medyadaki varlığını artırın: takip edin, yayınlayın, etkileşime geçin, raporlayın ve (en önemlisi) kazanın!

Şimdi Kayıt Ol →
2. Etkileyici Analitiği

Etkileyici Analizi, sosyal medya etkileyicilerini keşfetmenize ve etkileyici pazarlama kampanyalarını yönetmenize yardımcı olan bir araçtır.

Aracın veritabanı YouTube, TikTok ve Twitch’te 27 milyondan fazla etkileyiciyi içeriyor. Anahtar kelimeleri ve hashtag’leri kullanarak veritabanında arama yapabilirsiniz. Veya 50’den fazla farklı filtre.

Doğru etkileyiciyi bulduğunuzda, kampanyanın tamamını baştan sona planlamak ve yönetmek için Etkileyici Analizlerini kullanabilirsiniz. Ve performansı gerçek zamanlı olarak izleyin.

Rakiplerinizin influencer pazarlama çalışmalarını analiz etmek için Influencer Analytics’i de kullanabilirsiniz. Hangi influencerlarla çalıştıklarını, influencer pazarlamasına ne kadar harcadıklarını ve daha fazlasını öğrenmek için.

Neyi Seviyoruz

Influencer Analytics’in algoritması, onlarla çalışmaktan ne tür sonuçlar bekleyebileceğinizi tahmin etmek için her bir etkileyicinin profilini analiz eder.

Ayrıca dolandırıcılık faaliyetlerini ve sahte veya şişirilmiş takipçi sayısına sahip hesapları da tespit eder. Yalnızca etkileşimli, yüksek kaliteli bir kitleye sahip etkileyicilerle ortaklık yaptığınızdan emin olmak için.

Fiyat

Influencer Analytics uygulamasının Semrush Uygulama Merkezi’nde aylık maliyeti 169 ABD dolarıdır. Uygulama içi satın alımlar da mevcuttur:

Rakip analizi (129$/ay)
Kampanya yönetimi (69$/ay)
25 jeton (50$/ay)
40 jeton (70$/ay)
100 jeton (185$/ay)

Platformu test etmek için yedi günlük ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz.

3. Yapay Zeka Sosyal İçerik Oluşturucu

Yapay Zeka Sosyal İçerik Oluşturucu, yalnızca birkaç tıklamayla sosyal medya içeriği oluşturmanıza yardımcı olur.

Facebook, Instagram ve TikTok için aşağıdakiler dahil çeşitli farklı içerik türleri oluşturabilir:

Sosyal medya yaratıcısı ve altyazıları
Makaralar, kısa videolar ve video reklamlar
Ürün videoları
Mizah

Platformun yapay zeka asistanı, gönderi fikirleri bile önerebilir ve sosyal medya takviminiz için bir taslak oluşturabilir.

Ve AI Social Content Generator, ayrıntılı bir rekabet analizi yapmayı kolaylaştırır. Böylece rakiplerinizin sosyal medya stratejisini derinlemesine anlayabilir ve buna göre uyum sağlayabilirsiniz.

Neyi Seviyoruz

Yapay zekayı kullanarak sosyal medya içeriği oluşturabilen birkaç farklı araç var. Ancak bu, marka renklerinizi ve yazı tiplerinizi eklemenize ve kendi tasarımlarınızı yüklemenize olanak tanır. Böylece marka stilinize uygun reklamlar üretebilir.

Fiyatlandırma

AI Social Content Generator uygulamasının Semrush Uygulama Merkezi’nde aylık ücreti 35 ABD dolarıdır. AI Social Content Generator Plus için uygulama içi satın alma işlemi de aylık 20 ABD dolarıdır.

4. AI Sosyal Medya Gönderi Oluşturucu

Yapay Zeka Sosyal Medya Gönderi Oluşturucu

markanızı ön plana çıkaran zamanında, alakalı ve ilgi çekici sosyal medya içeriği oluşturmaya yönelik bir yapay zeka aracıdır. Markanızı trend sohbetlere kusursuz bir şekilde dahil eder.

Yapay zeka destekli bu araç, trend konuları en iyi performansa sahip sosyal içeriğe dönüştürerek markanızın alaka düzeyini artırmanıza ve daha geniş kitlelerle bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

En İyi Özellikler

AI Sosyal Medya Gönderi Oluşturucu, içerik oluşturucuların ve sosyal medya yöneticilerinin, yapay zekanın yardımıyla ilgi çekici ve güncel içerikler oluşturarak markanızın sosyal medyadaki varlığını güçlendirmelerine olanak tanır.

Özellikle, aracın sizin için yapabilecekleri şunlardır:

Halihazırda gerçekleşmekte olan trend tartışmalardan yararlanın
Alanınızı ve hatta belirli bir URL’yi tanıtın
Sadece saniyeler içinde sonsuz sayıda içerik fikri oluşturun
Gönderileri farklı sosyal medya ağlarına uyarlayın: Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter ve hatta Konular
Gönderilerinizi daha da dikkat çekici hale getirmek için görseller önerin

Fiyatlandırma

Kullanımı basit ve tamamen ücretsiz olan bu yapay zeka destekli araç, işletmenizin sosyal medyada görünmesini çok kolaylaştırır.

5. Filiz Sosyal

Sprout Social, küçük işletmeler, ajanslar ve işletmelere yönelik bir sosyal medya yönetim platformudur.

Platformun sezgisel sosyal medya planlama ve yayınlama araçları, sosyal kampanyaların yürütülmesinde yer alan sıkıcı manuel işlerin bir kısmının ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. Analiz özellikleri, belirli gönderilerin ve kampanyaların performansını incelemenize olanak tanır.

Ekip işbirliği, içerik onayı iş akışları aracılığıyla basitleştirilmiştir. Ve paylaşılan bir içerik takvimi ve kampanya planlama araçları aracılığıyla.

Platform aynı zamanda marka duyarlılığı ve sektördeki değişiklikler hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olan güçlü bir sosyal dinleme özelliği de sunuyor. Ve rekabeti takip etmenizi sağlar.

Neyi Seviyoruz

Gerçek zamanlı bildirimler, hangi ekip üyesinin hangi görevler üzerinde çalıştığını (ör. belirli mesajlara veya yorumlara yanıt vermek) görmenize olanak tanır. Gereksiz işleri ve kaçırılan fırsatları önlemek.

Fiyat

Sprout Social dört plan sunar:

Standart: Ayda 249 ABD Doları + her ek kullanıcı için ayda 199 ABD Doları
Profesyonel: Ayda 399 ABD Doları + her ek kullanıcı için ayda 299 ABD Doları
Gelişmiş: Ayda 499 ABD Doları + her ek kullanıcı için ayda 349 ABD Doları
Kurumsal: özel fiyatlandırma

Ayrıca platformu test etmek için kullanabileceğiniz 30 günlük ücretsiz deneme sürümü de bulunmaktadır.

6. Agora darbesi

Agorapulse, markalara ve ajanslara yönelik sosyal medya yönetimi, izleme ve raporlama için bir araç sunar.

Sezgisel, sürükle ve bırak özellikli bir program oluşturucu kullanarak tüm sosyal medya içeriğinizi düzenlemenize olanak tanır. Ayrıca, daha önce yayınlanmış içeriği hedef kitlenize hızlı bir şekilde sunmak için kolayca yeniden planlamanıza olanak tanır.

Birleşik sosyal medya gelen kutusu, altı sosyal medya kanalından gelen mesajları ve yorumları tek bir konumdan yönetmenize olanak tanır.

Sosyal medya takipçilerini ve hayranlarını etiketleme ve kategorilere ayırma seçeneğiniz vardır. Ayrıca, her görüşmeye bağlam sağlamak amacıyla ekibinize dahili notlar ekleyebilirsiniz.

Agorapulse ayrıca hareket halindeyken sosyal medya hesaplarınızı yönetmek için kullanabileceğiniz bir mobil uygulama da sunuyor.

Neyi Seviyoruz

Kaydedilen yanıtlar ve tek tıklamayla çeviri, sık sorulan soruları yanıtlamanıza ve sorunları hızlı bir şekilde yönetmenize yardımcı olur. Yerleşik resim kırpma ve video küçük resim özelleştirme araçları, sosyal içeriğinizin tam olarak doğru görünmesine yardımcı olur.

Fiyat

Agorapulse aşağıdaki planları sunmaktadır:

Ücretsiz: bir kullanıcıyla, üç sosyal profille ve 10 planlanmış gönderiyle sınırlıdır
Standart: Ayda 69€ (ayda yaklaşık 76$)
Profesyonel: Ayda 99€ (ayda yaklaşık 109$)
Gelişmiş: Ayda 149€ (ayda yaklaşık 163$)
Özel: kişiselleştirilmiş fiyatlandırma

Ayrıca Standart, Profesyonel ve Gelişmiş planları 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

7. Hootsuite

Hootsuite, pazarlamacıların sosyal medya pazarlama çabalarını kolaylaştırmalarına yardımcı olacak bir dizi sosyal medya içerik aracı sunan bir sosyal medya yönetim platformudur.

Sosyal medya takvimi ve planlayıcı, tek bir kontrol panelinden en popüler sosyal medya kanallarınızda içerik yayınlamanıza olanak tanır. Toplu planlayıcı, aynı anda yüzlerce gönderiyi planlamanıza olanak tanır.

Ayrıca çalışanların içeriğinizi paylaşmasını ve marka mesajınızı duyurmasını kolaylaştıran bir çalışan savunuculuğu aracı olan Hootsuite Amplify var. Hootsuite’in İşletme ve Kurumsal planları için bir eklenti olarak mevcuttur.

Hootsuite ayrıca Facebook, Instagram ve LinkedIn’deki sosyal reklam kampanyalarınızı doğrudan araç içinden yönetmenize olanak tanır. Reklam kampanyalarınızı takip etmek için birden fazla araç kullanmak zorunda kalmanızı önlemek.

Neyi Seviyoruz

Hootsuite’in yapay zeka asistanı OwlyWriter AI, post fikirleri üreterek ve ilgi çekici altyazılar hazırlayarak yaratıcı enerjinizin akmasına yardımcı olabilir. Sınırlı bir süre için kullanmak ücretsizdir.

Fiyat

Hootsuite 30 günlük ücretsiz deneme ve dört plan sunuyor:

Profesyonel: Aylık 99$
Takım: Aylık 249$
İş: Aylık 739$
Kurumsal: özel fiyatlandırma

Ücretsiz deneme teklifini atlamayı tercih ederseniz Profesyonel ve Ekip planlarında %20 indirimden yararlanabilirsiniz.

8. Tampon

Buffer basit bir sosyal ağdır

Planlama, yayınlama, etkileşim ve analiz özelliklerini içeren gerçek medya yönetimi aracı.

Bunu, Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn ve TikTok dahil olmak üzere en popüler sosyal medya ağlarından bazılarında gönderi taslağı hazırlamak ve planlamak için kullanırsınız.

Yazılımın sosyal katılım özellikleri, tüm yanıtlanmamış yorumlarınızı tek bir merkezi konumdan görmenize ve yanıtlamanıza olanak tanır. Ayrıca sizi sorular veya olumsuz yorumlar gibi önemli konuşmalar hakkında da uyarır.

Ayrıca gönderi fikirleri konusunda beyin fırtınası yapmanıza, sosyal metin yazıp yeniden yazmanıza ve mevcut gönderilerinizi yeniden amaçlandırmanıza yardımcı olabilecek yerleşik bir yapay zeka asistanı da bulunmaktadır.

Neyi Seviyoruz

Buffer’ın Başlangıç Sayfası aracı, en iyi içeriğinizin tümünü içeren harika görünümlü bir açılış sayfası oluşturmanın hızlı bir yolunu sunar. Daha sonra yerleşik analiz özelliğini kullanarak etkileşimi takip edin.

Fiyat

Buffer aşağıdaki planları sunar:

Ücretsiz: Üç kanalla sınırlıdır
Temel Bilgiler: Bir kanal için ayda 6 ABD doları + her ek kanal için ayda 6 ABD doları
Ekip: Bir kanal için ayda 12 ABD doları + her ek kanal için ayda 12 ABD doları
Ajans: 10 kanal için ayda 120 ABD doları + her ek kanal için ayda 6 ABD doları

14 günlük deneme fırsatından yararlanarak ücretli planlardan herhangi birini ücretsiz deneyebilirsiniz.

9. Gönderilebilir

Hem ajanslara hem de markalara yönelik olan Sendible, Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube, TikTok ve Google İşletme Profili’nde içerik planlamayı ve yayınlamayı destekleyen bir sosyal medya aracıdır.

Size her müşteri için ayrı kontrol panelleri oluşturma seçeneği sunar. Ve müşterilerinize otomatik olarak günlük, haftalık veya aylık raporlar gönderin.

Kullanışlı takvim görünümü, gönderileri hızlı bir şekilde düzenlemenize ve yeniden düzenlemenize olanak tanır.

Merkezileştirilmiş gelen kutusu, tek tek kanal yayınlarına bakmayı ve yorumlara yanıt vermeyi kolaylaştırır.

Ayrıca bir CSV dosyası yükleyerek gönderileri toplu olarak içe aktarabilir, yerleşik resim düzenleyiciyi kullanarak resimlerde rötuşlar yapabilir ve marka varlıklarını ve yaygın olarak kullanılan hashtag’leri depolamak için paylaşılan içerik kitaplıkları oluşturabilirsiniz.

Neyi Seviyoruz

Sendible, müşterilerinize markalı gösterge tabloları oluşturmak için kullanabileceğiniz bir beyaz etiket seçeneği sunar. Her kontrol paneli markanızın renkleriyle özelleştirilebilir ve alan adınız üzerinden erişilebilir.

Müşteriler daha sonra gönderileri onaylamak ve performans raporlarını görüntülemek için kontrol panelini kullanabilir.

Fiyat

Sendible aşağıdaki planları sunar:

İçerik Oluşturucu: Ayda 29 ABD doları
Çekiş: Aylık 89$
Beyaz Etiket: Aylık 240$
Özel: Kişiselleştirilmiş fiyatlandırma

Her plan 14 günlük ücretsiz deneme içerir.

10. Daha sonra

Later, en popüler sosyal medya platformlarından bazılarında içerik oluşturmaya, planlamaya ve yayınlamaya yönelik bir araç paketi sunar. TikTok, LinkedIn ve Instagram gibi.

İçerik oluşturma araçları, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği aramanıza, hashtag önerileri almanıza ve fotoğraf ve videoları düzenlemenize olanak tanır.

Tüm medya varlıklarınızı yüklemek için medya kitaplığını kullanabilirsiniz. Böylece tüm ekibiniz için kolayca erişilebilir olurlar.

Later ayrıca hareket halindeyken içerik planlamanıza olanak tanıyan mobil uygulamalar da sunar. Ayrıca, gönderileriniz için hızlı bir şekilde markaya özel altyazılar oluşturabilen, yapay zeka destekli bir Altyazı Yazarı aracı.

Neyi Seviyoruz

Later’ın Linkin.bio aracı, takipçilerin markanız hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olmak amacıyla Instagram ve TikTok için özel «biyografide bağlantı» sayfaları oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca birden fazla sayfa teması arasından seçim yapabilir, özel renkler ve yazı tipleri kullanabilir, gönderileri etiketleyebilir ve tıklamaları takip edebilirsiniz.

Fiyat

Daha sonra ajanslara yönelik iki plan da dahil olmak üzere aşağıdaki planları sunuyor:

Ücretsiz: sınırlı özellikler
Başlangıç: Aylık 18$
Büyüme: Aylık 40$
Gelişmiş: Aylık 80$
Ölçek 15: Aylık 200$
Ölçek 30: Ayda 400 ABD doları

Tüm planlar için 14 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcuttur.

11.SosyalPilot

SocialPilot, küçük ve orta ölçekli işletmelere (KOBİ’ler), çok konumlu markalara ve ajanslara yönelik bir sosyal medya pazarlama ve yönetim yazılımıdır. Ayrıca Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn ve TikTok dahil olmak üzere tüm önemli sosyal medya platformlarında içerik planlamayı ve yayınlamayı destekler.

Araç, haftalık veya aylık sosyal programınızı bir bakışta görmenizi sağlayan bir takvim özelliği içerir. Ayrıca sürükle ve bırak arayüzüyle gönderileri hızlı bir şekilde yeniden planlama olanağı sağlar.

Diğer özellikler arasında birleşik bir sosyal gelen kutusu, onay iş akışları ve markalı kontrol panelleri ve raporlar yer alır.

Sekme değiştirmeden sosyal medya sayfalarınızda içerik paylaşmak için kullanabileceğiniz SocialPilot Chrome uzantısı da bulunmaktadır.

Neyi Seviyoruz

SocialPilot, gönderi hataları veya hesap bağlantılarının kesilmesi gibi çözmeniz gereken sorunlar hakkında size anında bildirimler göndermek için Slack ile entegre olur. Böylece herhangi bir sorunu hızlı bir şekilde çözebilir ve sosyal paylaşımlarınızın planlandığı gibi yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Fiyat

SocialPilot aşağıdaki planları sunar:

Profesyonel: Ayda 30$
Küçük Ekip: Ayda 50$
Ajans: Aylık 100$
Ajans+: ayda 200 ABD doları
Kurumsal: özel fiyatlandırma

Ayrıca SocialPilot’un sizin için uygun olup olmadığını görmek için kullanabileceğiniz 14 günlük ücretsiz deneme sürümü de bulunmaktadır.

12. Oktopost

Oktopost B2B ekiplerini hedefleyen bir sosyal medya çözümüdür.

Sürükle ve bırak işlevine sahip bir sosyal medya takvimi ve

Yorumlara ve mesajlara tek bir yerden yanıt vermek için kullanabileceğiniz özelleştirilmiş gelen kutusu.

Oktopost’un yapay zeka sosyal medya içerik aracı, hızla düzinelerce sosyal gönderi oluşturmanıza olanak tanır. Ve bunları sosyal kanallarınızda otomatik olarak planlayın.

Yazılım aynı zamanda ekip üyelerinin önceden onaylanmış içeriği keşfetmesine ve kişisel sosyal medya profillerinde paylaşmasına yardımcı olan çalışan savunuculuğu özelliklerini de içerir. Markanızın erişimini artırmak için.

Neyi Seviyoruz

Oktopost gelişmiş raporlama yetenekleri sunar. Yazılımı, performansı analiz etmek ve sosyal medya pazarlama yatırım getirinizi (ROI) belirlemek amacıyla özel gösterge tabloları oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Ayrıca sizin için en önemli ölçümleri (ör. bağlantı tıklamaları, dönüşümler, markadan bahsetmeler veya potansiyel müşteri etkinlikleri) içeren özelleştirilmiş veri aktarımlarını planlayabilirsiniz. Daha gelişmiş veri analizi için verileri Microsoft Power BI veya Looker gibi iş zekası (BI) araçlarıyla entegre etmek.

Ayrıca tüm sosyal medya etkinliklerini hızlı bir şekilde duraklatmanıza olanak tanıyan «Kriz modu» özelliğini de seviyoruz. Ve belirli ekip üyelerini otomatik olarak sorumluluğu üstlenecek şekilde atayın.

Fiyat

Oktopost fiyatlarını kamuya açık olarak paylaşmıyor. Her müşteri için özelleştirilmiştir ve ihtiyaç duyulan özelliklere ve kullanıcı sayısına bağlıdır.

13. Mansiyon

Mansiyon, şirketlerin marka duyarlılığı konusunda zirvede kalmasına ve sosyal medyadaki itibarlarını korumasına yardımcı olur.

Markanızdan bahsedilenleri Facebook, Instagram ve Twitter’da izlemek için kullanabilirsiniz. Daha sonra buna göre yanıt verin.

Önemli konuşmaları kaçırmadığınızdan emin olmak için kendi uyarılarınızı bile oluşturabilirsiniz.

Yazılım ayrıca markadan bahsedilenleri bulmak için diğer çevrimiçi kaynakları (örneğin bloglar, basın makaleleri, forumlar ve daha fazlası) tarayabilir.

Ve Mention, birden fazla sosyal medya kanalında içerik planlamak ve yayınlamak için kullanabileceğiniz yayınlama araçları sunar.

Neyi Seviyoruz

Rekabet analizi özelliği rakiplerinizi takip etmenize yardımcı olur ve ses payını ölçmenize olanak tanır. Böylece sosyal medya stratejinizi geliştirebilir ve rakiplerinizin stratejilerindeki büyük değişikliklerden haberdar olabilirsiniz.

Fiyat

Mention aşağıdaki planları sunar:

Tek başına: Ayda 49$
Profesyonel: Aylık 99$
ProPlus: ayda 179$
Şirket: özel fiyatlandırma

Solo, Pro ve ProPlus planlarının her biri 14 günlük ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelir.

14. Marka24

Brand24, sosyal medya platformlarında, bloglarda, haber sitelerinde, forumlarda ve daha fazlasında markadan bahsedilenleri takip eden bir sosyal medya dinleme aracıdır.

25 milyondan fazla çevrimiçi kaynağı takip ediyor ve olumlu, olumsuz ve tarafsız ifadeleri belirlemek için duygu analizini kullanıyor.

Yazılımın bahsetme akışı özelliği, insanların markanız hakkında neler söylediğini görmenize ve gerçek zamanlı olarak yanıt vermenize olanak tanır.

Brand24 ayrıca markaların, marka bilinirliğini değerlendirmek ve sonuçları rakipleriyle karşılaştırmak için ayrıntılı raporlar oluşturmasına da olanak tanır.

Neyi Seviyoruz

Brand24 çok çeşitli kaynaklardaki bahsi geçenleri takip edebiliyor. TikTok ve Telegram gibi diğer bahsedilen izleme araçlarının genellikle odaklanmadığı birkaç tanesi dahil.

Fiyat

Brand24 dört plan sunuyor:

Bireysel: Aylık 79$
Takım: Aylık 149$
Profesyonel: Aylık 199$
Kurumsal: Aylık 399$

Yazılımı test etmek için yararlanabileceğiniz 14 günlük ücretsiz deneme sürümü de bulunmaktadır.

15. Durum birası

Statusbrew, şirketlerin sosyal medya yönetimini kolaylaştırmasına ve yorum denetimi ve spam filtreleme gibi sıkıcı görevleri otomatikleştirmesine yardımcı olmaya odaklanan bir sosyal medya pazarlama yazılımıdır.

Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn ve Google İşletme Profili genelinde sosyal medya yönetimi için bir dizi araç sunar.

Tek bir tıklamayla birden fazla sosyal medya ağında gönderileri planlamak ve yayınlamak için kullanabilirsiniz. Veya bir CSV dosyası yükleyerek içeriği toplu olarak planlayın.

Birleşik gelen kutusu özelliği, sosyal kanallarınızdan aldığınız mesajları tek bir yerden yanıtlamanıza olanak tanır.

Ve sosyal dinleme özelliği, belirli anahtar kelimeleri ve hashtag’leri takip ederek markadan bahsedilenler hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur.

Neyi Seviyoruz

Statusbrew’un bazı harika otomasyon yetenekleri var. İlk olarak, organik gönderiler ve reklamlardaki yorumları belirli bir kelime ve kelime öbeği listesine göre otomatik olarak gizlemenize olanak tanıyan bir özellik var. Ayrıca Statusbrew’u, şüpheli etkinliğe sahip botları ve kullanıcıları otomatik olarak yasaklayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Yorum denetleme iş akışınızı otomatikleştirmek için özel kurallar ayarlama seçeneği de vardır. Bu da zamandan tasarruf sağlar.

Fiyat

Statusbrew’un planları şunları içerir:

Lite: Aylık 89 ABD doları (aylık faturalandırılır)
Standart: Aylık 179 ABD doları (aylık faturalandırılır)
Prim: Aylık 299$ (aylık faturalandırılır)
Kurumsal: özel fiyatlandırma

Lite ve Standard planları yedi günlük ücretsiz deneme sürümüyle birlikte gelir. Premium plan için 14 günlük ücretsiz deneme süresi vardır.

16. İkonosquare

Iconosquare, Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn ve TikTok’ta sosyal medya planlamayı ve yayınlamayı destekler.

Paydaşların ve müşterilerin içeriği incelemesi, onaylaması veya reddetmesi için bir onay yönetimi iş akışı içerir.

Ayrıca sosyal medyanızı daha iyi anlamanız için 100’den fazla ölçümü izlemenize yardımcı olacak kapsamlı analizler de bulunmaktadır.

performans. Ayrıca, önemli ölçümleri bir bakışta gözden geçirmek için özel kontrol panelleri oluşturabilirsiniz.

Yazılım ayrıca marka duyarlılığını takip etmek ve rakiplerin performansını takip etmek için kullanabileceğiniz sosyal dinleme özelliklerine de sahiptir.

Neyi Seviyoruz

Iconosquare’in kapsamlı analiz ve raporlama araçları paketi, sosyal medya pazarlamacılarının çabalarının sonuçlarını kolayca kanıtlamalarına olanak tanır.

Araç 100’den fazla farklı ölçümü izler ve özel raporlama kontrol panellerini destekler. Ayrıca, pazarlamacıların otomatik olarak oluşturulan grafikler aracılığıyla topluluk büyümesini, demografik eğilimleri ve içerik performansını görselleştirmesine olanak tanır. Birkaç tıklamayla dışa aktarılabilir ve paydaşlarla paylaşılabilir.

Fiyat

Iconosquare’in üç fiyatlandırma planı vardır:

Profesyonel: Ayda 59€ (ayda yaklaşık 64$)
Gelişmiş: Ayda 99€ (ayda yaklaşık 108$)
Kurumsal: Ayda 179€ (ayda yaklaşık 195$)

Ayrıca tüm planlar için 14 günlük ücretsiz deneme sürümü de mevcuttur.

17. Merhaba Orca

HeyOrca, ekipler ve ajanslar için sosyal medya planlama, planlama, ortak çalışma, onay ve raporlama özellikleri sunar.

Yazılım Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest ve Google İşletme Profilini destekler.

HeyOrca, yayınlanan gönderilerin nasıl görüneceğini gösteren görsel bir yazı düzenleyiciye sahiptir. Ve sürükle-bırak işlevine sahip bir sosyal medya takvimi.

Onay özellikleri, hızlı bir şekilde geri bildirim almak için gönderileri müşterilerle ve paydaşlarla paylaşmanıza olanak tanır. Müşteriler tek tıkla revizyon talebinde bulunabiliyor.

Neyi Seviyoruz

Otomatik onay hatırlatıcıları, müşterilerin ve dahili paydaşların gönderi taslaklarına bir an önce göz atmasını sağlamak için kullanışlıdır.

Fiyat

HeyOrca’nın fiyatlandırması ihtiyacınız olan sosyal medya takvimi sayısına bağlıdır. Tek bir takvim için fiyatlandırma aşağıdaki gibidir:

Temel: Aylık 59$
Standart: Aylık 99$
Profesyonel: Aylık 149$
18. Swat.io

Swat.io, B2B ekiplerine yönelik bir sosyal medya yönetimi yazılım paketidir. Üç temel ürünü içerir: Publisher, Inbox ve Suite.

Yayıncı aracı, sosyal medya planlama ve planlama özelliklerini içerir. Ayrıca Twitter, LinkedIn, Facebook, Instagram, YouTube, TikTok ve Pinterest’te içerik yayınlamayı destekler.

Gelen Kutusu aracını kullanarak sosyal medya kanallarınızdan alınan mesajları ve yorumları inceleyebilir ve yanıtlayabilirsiniz. Ve belirli ekip üyelerine görevler atayın.

Suite, hem Yayımcı hem de Gelen Kutusu araçlarını içerir. Ayrıca kapsamlı analiz ve raporlama özellikleri.

Neyi Seviyoruz

Swat.io’nun yapay zeka sosyal medya asistanı, gönderi fikirleri konusunda beyin fırtınası yapmanıza, altyazılar oluşturmanıza ve hatta sosyal gönderilerinizde kullanılacak görseller önermenize yardımcı olabilir.

Fiyat

Swat.io’nun fiyatlandırması, ihtiyacınız olan sosyal medya kanalı ve kullanıcı sayısına bağlıdır. Tek kanal ve tek kullanıcı için fiyatlandırma aşağıdaki gibidir:

Yayımcı

Temel: Ayda 35€ (ayda yaklaşık 38$)
Profesyonel: Ayda 70€ (ayda yaklaşık 76$)
Kurumsal: özel fiyatlandırma

Gelen kutusu

Temel: Ayda 35€ (ayda yaklaşık 38$)
Profesyonel: Ayda 70€ (ayda yaklaşık 76$)
Kurumsal: özel fiyatlandırma

Süit

Temel: Ayda 56€ (ayda yaklaşık 61$)
Profesyonel: Ayda 112€ (ayda yaklaşık 122$)
Kurumsal: özel fiyatlandırma

Tüm Temel ve Pro planlar 21 günlük ücretsiz deneme içerir.

Sosyal Medya Varlığınızı Optimize Etmek için Araçlardan Yararlanın

İyi bir sosyal medya aracı, sosyal medya pazarlama çabalarınızı kolaylaştırmak ve marka itibarınızı takip etmek için çok önemlidir.

Semrush Social’ı kullanmaya başlayın. Gönderileri planlamak, mesajlara yanıt vermek, analizleri incelemek ve daha fazlası için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Tags:

Leave A Comment